27 липня 2018 року в Одеському музеї західного і східного мистецтва стартує головний проект літнього сезону: виставка «Золота доба: мистецтво Голландії 17 століття» (з фондів Одеського музею західного і східного мистецтва). В її складі більше 60 творів: 27 картин, 28 гравюр, 1 оригінальний малюнок і кілька творів дельфтського фаянсу.  З цього числа тільки 5 картин зараз знаходяться в постійній експозиції, все інше зберігається у фондосховищі. Кілька творів експонуються вперше. Тому в основі головної концепції проекту лежить ідея презентації достовірних музейних предметів з фондів. У відвідувачів виставки буде унікальна можливість побачити те, що протягом багатьох років було приховано від широкого глядача в силу різних причин.

Однією з основних цілей виставки є прагнення показати високий рівень музейної колекції та познайомити глядачів з роботами провідних голландських майстрів різних жанрів, які набули поширення в мистецтві країни в епоху її золотої доби: Бартоломеуса ван дер Гельста, Корнеліса де Гема, Ніколаса Берхема, Абрахама Блумарта, Корнеліса Лелієнберга, Дірка Даленса Старшого, Філіпса Воувермана та інших. Окрасою виставки будуть два шедевра великого портретиста Франса Гальса: славетні картини «Євангеліст Лука» і «Євангеліст Матвій». В різний час вони брали участь у багатьох виставках в Гарлемі, Лондоні, Вашингтоні, Київі, Санкт-Петербурзі, Москві та увійшли до авторитетних каталогів.

Виставка забезпечена великим супровідним матеріалом, в якому містяться вказівки на атрибуції, дослідження і провенанс творів.

Для активізації уваги одеситів і гостей міста протягом всього часу роботи виставки буде реалізована система ПР-акцій: відкриття-презентація, розповсюдження прес-релізу для ЗМІ, подання на сайті музею, регулярне проведення кураторських екскурсій, тематичні лекції, заняття для дітей, демонстрація відеофільмів.

 

Чекаємо на вас ан урочистому відкритті виставки 27 липня о 16:00

вул. Пушкінська, 9

Телефони: 724 — 67 — 46

+38 (063) 342 — 82 — 61