Відкриття виставки «Ода до радості»

Начало: 05 Apr 2019
    Одесса, Пушкинская 9
    05:00 PM - 06:00 PM

Ода до радості. Виставка мистецтва Німеччини 16-20 століть з колекції Одеського музею західного і східного мистецтва.

Головний проект року #we_art_museum

Німецьке мистецтво 16-20 століть становить значну частину колекції західноєвропейського відділу музею. До експозиції першої в історії музею ретроспективної виставки німецького мистецтва увійшло понад 60 творів живопису, графіки, порцеляни й книжкових видань.

За багато століть свого існування образотворче мистецтво Німеччини переживало різні періоди: небувалий зліт в епоху Відродження, крайній занепад в 17 столітті через 30-літню війну, розквіт у 18-19 століттях, але воно завжди залишалося в руслі основних художніх стилів Західної Європи. Твори видатних німецьких художників Альбрехта Дюрера, Маттіаса Грюневальда, Ганса Гольбейна Молодшого, Каспара Давида Фрідріха стали надбанням культури всього людства.

Виставка дає можливість познайомитися з творчістю, можливо, не таких видатних, проте обдарованих і яскравих живописців Німеччини за значний період: Хрістіана Дітріха, братів Ріпенхаузенів, Карла Блехена, Андріса Ахенбаха, Ґабріеля Макса, Ойґена Дюккера та інших.

Окремий розділ експозиції складають графічні твори: гравюри і малюнки. Найвищого розквіту мистецтво гравірування в німецьких землях досягло в 16 і 18 століттях. Ми вперше показуємо унікальні старовинні гравюри з фондів музею, виконані дуже відомими майстрами: Якобом Сандрартом, Йоганном Ридінґером, Йоганном Хайдом.

Окрасою виставки є німецька порцеляна. Цей гарний матеріал вперше в Європі став виготовлятися на початку 18 століття в саксонському місті Майсен, де був відкритий китайський секрет. Майсенська порцеляна з перших років свого існування стала ознакою розкоші і предметом культу у вищому суспільстві. У музеї зберігаються її прекрасні зразки, а також колекційна порцеляна інших заводів Німеччини.

Доповнюють експозицію пам’ятники німецького книжкового мистецтва з оригінальними гравюрами з музейної бібліотеки.

Назва виставки викликає асоціацію з одою «До радості», відомим віршем славнозвісного Фрідріха Шиллера, яку Людвіг ван Бетховен поклав на музику та включив до складу завершальної частини знаменитої «Дев’ятої симфонії». Загальний настрій експозиції – позитивний і просвітлений – виявився співзвучним віршу і музиці, у яких звеличується єдність усіх людей.

Виставка не змогла б відбутися без реставраторів Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України і реставратора масляного живопису музею західного і східного мистецтва, в умілих руках яких побували всі картини і деякі графічні аркуші, за що їм низький уклін.

Дирекція музею і весь колектив висловлюють велику подяку за підтримку цього проекта Громадянскій платформі «Одесити разом» та особисто її керівнику Денис Неймиллер

❗ Відкриття виставки 5 квітня 15:00

📅 з 5 квітня по 26 травня 2019
    кожного дня (окрім середи)