17 серпня – 15 вересня 2019 року.
Відкриття: 16 серпня 2019 року, 16:00

Перформанс в рамках відкриття «Приходьте до мого дому» Урсули Марії Пробст

Проект виставки сучасного мистецтва «З видом на море» в Музеї західного і східного мистецтва в Одесі зосереджується на українських художниках, які живуть за кордоном, а також на австрійських художниках, які займаються українськими питаннями у своїх роботах. Більшість представлених художників не живуть у країнах їхнього походження. Такий спосіб життя здається характерним для нашого часу. Що означає бути українським митцем/мисткинею за кордоном? Що вони бачать, коли оглядаються назад? Як походження впливає на художню роботу? Що відбувається, якщо не-український художник потрапляє в українську реальність? Амбівалентність концепцій таких популярних тем як «домівка» і «коріння» лежіть в основі нашого підходу. Ми хочемо відобразити розбіжності між гостинністю і закритими суспільствами, а також вказати на критичні аспекти, пов’язані з ними, такі як націоналізм, батьківщина, безпритульність.

Куратори виставки: Вольфганг Обермаєр та Анастасія Яровенко

Художники/ці:
Анатолій Бабійчук
Катрін Болт
Анна Єрмолаєва
Єлєна Крістофор
Єкатерина Шапіро-Обермаєр
Аліна Соколова
Анастасія Яровенко

Усі художники проживають у Відні. 2019 рік є роком міжнаціональної культурної взаємодії з акцентом на культурному обміні між Австрією та Україною: http://austriaukraine2019.com.

Пушкінська 9

Одеський музей західного і східного мистецтва