Розклад

Відкриваючи двері у новий туристичний сезон 2019 року Одеський музей західного і східного мистецтва презентує великий виставковий проект з фондів, цілком присвячений мистецтву Німеччини (16-20 століття). Експозиція буде заснована на творах живопису, графіки (гравюра, оригінальний малюнок), декоративно-ужиткового мистецтва. Всі експонати представлятимуть собою значну історичну і художню цінність. Майже всі вони демонструватимуть роботи майстерень відомих живописців, які втілювали різні тенденції в мистецтві Німеччини періоду 16-20 століть.

Ядром експозиції стануть твори живопису відомих майстрів пензля, зокрема робота одного з провідних німецьких пейзажистів 19 початку 20 століття Ойгена Кампфа, а також робота найвідомішого художника-символіста 19 століття Габріеля Макса.

Ряд творів виступлять з дебютом, тому що будь е експонуватися уперше. Серед них картина братів Іоаганна і Франца Репенхаузен «Коріолан біля стін Риму» і портрет графа фон Герцберга художньої школи Антона Графа.

Графічні твори познайомлять глядачів з роботами провідних граверів 18-19 століть, а також з видатними особистостями, які залишили яскравий слід в історії Німеччини. Оригінальні малюнки 18-19 століття, які будуть представлені на виставці, відрізняє неповторність авторського стилю і унікальність подачі.

Слід зазначити, що цей виставковий проект є не тільки демонстрацією широкому глядачеві багатства музейної колекції, але і результату кропіткої роботи фахівців Одеського філіалу Національного науково-дослідного реставраційного центру та багаторічної наукових досліджень колективу музею. Виставки є репрезентація відреставрованих творів німецького мистецтва з оновленою атрибуцією та провенансом.

У колекції Одеського музею західного і східного мистецтва зберігаються вироби з порцеляни, виконані в різних стилістичних напрямках на Берлінській королівській мануфактурі, а також на мануфактурі в Мейсене, місті, де, завдяки кюрфюрстом Августа Сильного і вченому Йогану Беттгер, народився європейський фарфор. Ці твори декоративно-ужиткового мистецтва також приймуть участь у виставці, задля доповнення картини мистецьких напрямів Німеччини.

В рамках виставкового проекту відбудеться велика кількість освітніх, просвітницьких та концертних заходів. Кураторські екскурсії, лекції, заняття для дітей, концерти оперної та джазової музики, fashion покази і багато іншого.

Проект реалізується за підтримки громадської організації «Одесити разом».

Відкриття виставки 5 квітня о 15:00.

Проект триватиме до 26 травня.