9 серпня о 16:00 Одесский музей западного и восточного искусства разом із Генеральне Консульство РП в Одесі та Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького запрошує усіх друзів на відкриття виставки творів Яцека Мальчевського та кураторську екскурсію з Володимир Островський
Вхід у цей день буде вільний

Яцек Мальчевський – один з найзагадковіших митців Польщі на зламі XIX і XX століть.

Його вважають засновником польського символізму. Пройшовши в Краківській школі красних мистецтв добру науку реалістичного мистецтва під опікою славетного Яна Матейка, молодий амбіційний митець подався на студії до найвизначніших центрів європейського мистецтва – Парижа й Мюнхена. Його захоплюють живописно-філософські шукання тодішніх «стовпів» європейського символізму: Пюві де Шаванна, Арнольда Бьокліна, Гюстава Моро і, звичайно, Густава Клімта.
Проте під пензлем польського живописця цей напрямок набуває суто польського звучання.
Живучи замолоду в окупованому австрійцями Кракові, часто буваючи в захопленій Російською імперією Варшаві, гостро переживаючи національне приниження, Яцек Мальчевський глибоко розмірковує у своїх творах про долю Вітчизни, передаючи в багатьох кращих полотнах атмосферу національного месіанізму. Митець часто говорив: «Я малюю так, щоб Польща воскресла».

Ці 27 картин в експозиції творів видатного поляка вперше в історії дружніх взаємин Одесский музей западного и восточного искусства та Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького репрезентують творчість польського митця європейського рівня. Картини є окрасою львівської збірки, вони побували на виставках в найбільших містах Польщі, але ще не виставлялися в жодному з міст України.

Запрошуємо на виставку з 9 серпня по 25 вересня 2019 року.
Відвідати можно кожного дня, окрім середи
З 10:30 до 18:00 (каса працює до 17:30)

Одеський музей західного і східного мистецтва
Пушкінська 9